Si te instalojm gjuhen shqipe ne phpBB forum!e

Go down

Si te instalojm gjuhen shqipe ne phpBB forum!e

Post  Xhafer on Mon Jan 04, 2010 6:09 am

Se pari shkojm web-sitin tend ku e ke futur forumin shkon te dosja /Forum/ a qysh e ke dhe te folderi language
e mer ketu http://www.phpbb.com/downloads.php language albanian e ke aty edhe e kur ta download e nxjerr pre
zipit folderin albanian dhe fut ne ftp tendin te folderi laguages ku e ceka edhe me par edhe pastoj shko hyn ne
forum ne control panel te forumit tend shko configuration edhe aty posht e len gjuhen albanian edhe kliko sumbit
dhe kryhet edhe duhet te shkosh edhe te profili yt shko te profil edhe aty posht e len gjuhen shqipe qe kur te
hin antart mjau qit forumin ne shqip Shpresoj se keni kuptuar..

Xhafer
Admin

Posts : 48
Join date : 2009-12-31

View user profile http://security-ks.forum0.net

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum