Lidhja mes dy Pc ne nje Pc

Go down

Lidhja mes dy Pc ne nje Pc

Post  Xhafer on Sat Jan 02, 2010 5:51 am

I kemi 2 pc ne rrjet lokal dhe me 2 pc kemi pune shume dhe per ti lidhur ne nje pc duhet te

vepruar keshtu:

Shkojm te kompjuteri i par(aj qe i lidhni 2pc-et ne nje) shkojm te

Start-Programs-Accesories-Communications dhe Remote Desktop Connection e klikoni aty dhe ju

del nje dritare ku duhet me shkru ju IP Adresen e shkruni IP-Adresen e Pc-es tjeter dhe

asgje mos prekni.
Tani shkoni te ajo pc-ja tjeter tek My Computer-Control Panel-User Accounts dhe e merni at

Useri-n qe esht kryesor dhe ja ndroni passin.
Tani shkoni tek kompjuteri i par dhe e klikoni Enter aj automatikisht lidhet me PC-en tjeter

B dhe ju kerkon User dhe Password dhe ju i jipni keto dhe automatikisht kyqeni tek aj

Pc-tjeter

Ky eshte nje minitutorial por besoj se dot ju pelqej dhe do te ja u lehtesoj punen!

Xhafer
Admin

Posts : 48
Join date : 2009-12-31

View user profile http://security-ks.forum0.net

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum