Si te ndryshojm IP-ne Dinamike

Go down

Si te ndryshojm IP-ne Dinamike

Post  Xhafer on Sat Jan 02, 2010 4:14 am

- Si te ndryshojm IP-ne Dinamike (Jo ISP/IP)

1. Kliko: Start -> Run -> aty sheno "command" (pa thonjeza) dhe shtyp enter
pastaj iu hapet dritarja e MSDOS-it
pastaj shenoni keshtu:
shenoe "ipconfig/release" (pa thonjeza) dhe shtyp enter
pastaj shenoe "exit" (pa thonjeza) dhe shtyp enter.

Pastaj Kliko me klik djatht te mousit mbi ikonen "My Network Places" pastaj shko Properties

pastaj do shihni nje "Local Area Connection" kliko mbi ate ikon me klik djatht shko Properties

Kliko dy here "Internet Protocol (TCP/IP)" tani te hapet nje dritare e re

ne dritaren e re kliko beje me shenj "YES"- "Use the following IP address"

aty shenoe nje IP Address (s'ka rendesi se qfare e shenon, une shenova 10.16.24.180 - palidhje, veq me mbush ate linje)

Pra keshtu mbushet:
tek IP Adress: 10.16.24.180 pastaj kliko butinin "TAB" dhe automatikisht do i paraqet numrat në "SUbnet Maske"
tek Subnet Mask: mua me dha keta numra: 255.0.0.0
Pas kesaj Kliko "OK" pastaj prap ne dritaren tjeter kliko "OK"

Pas gjithe kesaj pastaj prap ne "Local Area Connection" kliko me klik djatht te mousit dhe shko Properties.
Pastaj ne dritaren qe te hapet kliko dy here prap mbi "Internet Protocol (TCP/IP)"
ne dritaren vijuese beje me shenj "YES" - "Obtain an IP address automatically"
Dhe ju do e keni nje tjeter IP address te re

Pasi qe ta beni praktik mund ta beni brenda 15 secondave kete gje.

P.S - Kjo metod ndryshon vetem IP Addressen Dinamike, pra nuk e ndryshon ISP/IP Addressen tuaj.
Nese planifikon te besh hack.. me kete metod te ndryshimit te Ip-se duhet te jesh shume i kujdeseshem

Xhafer
Admin

Posts : 48
Join date : 2009-12-31

View user profile http://security-ks.forum0.net

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum